Як відбувається сурогатне материнство

21 Квітня 2022

Якщо процедура ЕКЗ не дала результатів, завжди є можливість скористатися послугами сурогатної матері. Для жінок, які погоджуються виношувати дітей для безплідних сімей, це можливість заробити та допомогти бездітним парам. Отже, ви наважилися вдатися до цієї програми або спробувати себе в ролі сурогатної матері? Тоді вам буде корисно дізнатися, як відбувається сурогатне материнство.

Перерахуємо етапи, через які проходить сурогатна мама та її «роботодавці»:

 • Замовники вибирають із усіх претенденток підходящу.
 • Кандидатка здає всі необхідні аналізи та проходить ретельне обстеження. Усі результати повідомляються замовникам.
 • Запліднення шляхом внесення матеріалу батьків у порожнину матки сурматері.
 • Період вагітності.

Докладніше про те, як проходить сурогатне материнство

 1. Майбутні батьки звертаються до клініки з планування сім’ї або до спеціальної агенції. Кандидатка на роль сурмами має відповідати таким вимогам: вік 18-38 років, наявність своєї здорової дитини, відсутність КС, психічних та спадкових захворювань та позитивний резус-фактор крові.
  Коли підходяща кандидатура знайдена, із нею укладається договір. Це робиться, щоб уникнути непорозуміння між сторонами, щоб дитина була точно передана батькам, щоб її можна було вивезти за кордон, якщо замовниками є іноземці.
 2. Як відбувається другий етап сурогатного материнства? Після здачі аналізів починається синхронізація менструальних циклів біологічної та сурогатної матерів. Після цього етапу починається посилена стимуляція яєчників для вироблення яйцеклітин. Введені препарати сприяють дозріванню фолікул, а коли вони готові, застосовується препарат, який запускає овуляцію.
  Через 1,5 дні яйцеклітина вилучається, одночасно з нею потенційний батько здає сперму. З цього матеріалу вибираються найбільш міцні та активні сперматозоїди.
 3. Після збору сперми та запліднення яйцеклітини, її переносять у порожнину матки сурматері. Ембріони підселяють у кількості 1-2, інші консервують для подальшої підсадки.
  Як же відбувається запліднення яйцеклітин для сурогатного материнства? Залежно від показань батьків вибирається один із чотирьох методів:

  – ЕКО, коли сперматозоїд самостійно потрапляє до яйцеклітини;
  – ІКСІ, коли насіння потрапляє у фолікул через ін’єкцію;
  – ІМСІ, коли ін’єкція провадиться під мікроскопом;
  – ПІКСІ, коли в яйцеклітину вводиться дозрілий сперматозоїд, що пройшов тести.
 4. Рання діагностика вагітності відбувається через 2 тижні після підсадки ембріона. Здається аналіз крові та сечі на наявність у них ХЧГ. Підтвердити вагітність може УЗД через 21 день після запліднення сурогатної матері.
  Весь період майбутня мама спостерігається лікарями в клініці, де відбувалася підсадка ембріона, або будь-якого іншого гінеколога. Як і будь-яка породілля, вона виходить у декретну відпустку. Загалом цей етап сурогатного материнства відбувається так само, як і у звичайної жінки.

Після пологів за немовлям спостерігають лікарі, які потім передають його батькам. Усі витрати на обстеження, процедури та ведення вагітності беруть на себе батьки.

Сурогатні мами, чекаємо на Ваші анкети та дзвінки з будь-якого куточка України.