Як стати сурогатною матір’ю в Україні

20 Січня 2022

Питання, як стати сурогатною матір’ю в Україні виникає у жінок, які дуже потребують грошей або бажають ощасливити людей, які вже зневірилися. Пропонуємо ознайомитися з матеріалом та дізнатися, як і де ведеться пошук сурматерів, які умови пред’являються до кандидатів та інші важливі питання.

У яких випадках люди вдаються до послуг сурогатних матерів:

  • спроби ЕКЗ, які не увінчалися успіхом;
  • хвороби, через які вагітність заборонена;
  • невиліковні патології матки, вроджені та набуті.

Послугами українських сурогатних матерів найчастіше користуються іноземні пари. Це пов’язано з тим, що українське законодавство є набагато лояльнішим, ніж в інших країнах Європи, Ізраїлі, Бразилії, США тощо. Крім того, українські жінки хочуть за свої послуги набагато меншу плату, ніж мешканки перерахованих вище країн. Наші співвітчизники не завжди можуть дозволити собі участь у програмі через її велику вартість.

Критерії, за якими вибирають сурматерів

Вимоги, які батьки висувають жінкам, прості та зрозумілі. Хто може стати сурогатною матір’ю в Україні:

  • жінки віком від 18 до 38 років. Найчастіше обирають кандидаток від 21 до 35 років;
  • матері мінімум одного здорового малюка, що народили менше року тому без застосування кесаревого розтину;
  • психічно здорові кандидатки;
  • дівчата без шкідливих звичок та спадкових хвороб;
  • із позитивним резус-фактором;
  • жінки із середньою освітою.

Якщо сурмама одружена, може знадобитися письмова згода чоловіка, завірена нотаріусом. Також у жінки з’ясовуються причини, через які вона згодна стати сурогатною.

До програми не допускаються жінки із кримінальним минулим. Замовники також звертають увагу на рід діяльності майбутньої матері, хобі та навіть освіту. Важливою є і її статура – іноземці віддають перевагу кандидаткам «у тілі».

Як знайти жінку, яка може стати сурогатною матір’ю в Україні

Пошук дівчини, яка винесе малюка для бездітних батьків, ведеться, як правило, через клініки чи спеціальні агенції. Іноді відповідну кандидатуру знаходять через оголошення, які самостійно подають охочі виносити дитину для іншої сім’ї.

Таким чином, жінки, які можуть і хочуть виносити дитину для пари, що потребує цього, повинні звернутися до відповідних агентств або клінік з планування сім’ї.

Мотивом до вирішення стати сурогатною матір’ю найчастіше стає матеріальна винагорода. В Україні за послугу з виношування дитини жінка отримує від 10 000$ плюс все необхідне для успішного виношування дитини та оплату всіх юридичних послуг. Важливо пам’ятати, що сурогатна мати не просто отримує гроші – вона дарує щастя людям, які не можуть зачати дитину самостійно.

Помилковою є думка, що сурмама має бути позбавлена будь-яких сумнівів щодо того, щоб віддати дитину в іншу сім’ю. Жінка має розуміти, на що йде. Крім того, фахівці надають усіляку підтримку сурогатним матерям, у тому числі моральну, а такий підхід забезпечує успіх усьому заходу.

Сурогатні мами, чекаємо на Ваші анкети та дзвінки з будь-якого куточка України.