Сурогатне материнство в Україні: безпечно та законно

26 Квітня 2022

Тема “сурогатного материнства” дуже суперечлива нашій країні. І наше агентство Сурогаси Україна хоче розповісти вам у всіх деталях про сурогатне материнство в Україні, як відбувається підбір, якими законами регулюється та як вибрати для себе безпечну програму. Для нас сурогатне материнство – це місія, яка допомагає безплідній парі стати батьками.

Сурогатне материнство – законно в Україні

Наша країна є однією з небагатьох країн світу, яка дає шанс багатьом безплідним парам. Законність сурматеринства в нашій країні регулюється наступними нормативно-правовими документами: Сімейним та Цивільним кодексом України, Законом України “Про громадянство України” та іншими. А саме, статтею 123 Сімейного кодексу України, який набув чинності з 01.01.2004 року. Саме ця стаття передбачає порядок визначення походження дитини, народженої внаслідок застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Також дані програми регулює Цивільний кодекс України, Закон України «Про основи законодавства про охорону здоров’я», спеціальний наказ МОЗ України від 09.09.2013 № 787 – «Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні». Таким чином, виходячи з норм чинного законодавства України весь процес сурогатного материнства є законним.

Хто така сурогатна мати?

Дуже часто сурогатну маму помилково вважають за біологічну маму, і говорять про те, що як можна віддати власну дитину. Але це абсурд. Сурогатна мати на законодавчому рівні не може бути біологічною мамою, тому що виношує дитину інших людей. Яйцеклітина та сперматозоїд безплідної пари поєднуються в лабораторних умовах. Потім запліднену яйцеклітину вирощують до життєздатного стану та підсаджують сурогатній матері.

Підбір сурогатних матерів

Не кожна бажаюча може стати сурогатною матір’ю. Відповідно до закону України кандидатка в сурмами повинна мати хоча б одну власну дитину. Якщо вона перебуває в офіційному шлюбі, дозвіл чоловіка — обов’язковий. Також є низка медичних протипоказань, які можуть стати на заваді. Наша агенція не бере з кесаревим розтином, беремо тільки з позитивним резус-фактором крові. Кожна сурогатна мама проходить серйозне медичне обстеження, враховується і кількість пологів, абортів. Агентства та клініки обстежують – безкоштовно. Необхідно мати міцне фізичне та психічне здоров’я.

Як вибрати, де стати сурогатною матір’ю?

У нашій країні величезний вибір агенцій та клінік, які займаються підбором сурогатних мам. І часто умови, які вони пропонують, дуже відрізняються. Але не варто «вестися» на гарні обіцянки, до вибору потрібно підійти раціонально. Якщо агенція при спілкуванні надає чесно всю інформацію, і відкрито відповідає на всі питання – ви можете бути впевнені, що вас не обдурять. Уточнюйте оплату, умови проживання, клініку і навіть пологовий будинок. Не довіряйте тим, хто обіцяє вам «золоті гори», обов’язково читайте договір, і якщо вас щось бентежить — це відразу обговоріть. Виплати, які вам обіцяють, повинні бути прописані в договорі.

Сурогатні мами, чекаємо на Ваші анкети та дзвінки з будь-якого куточка України.