Авітаміноз при вагітності

26 Квітня 2022

Усі, особливо майбутні матусі, з нетерпінням чекали на весну. Але ця, на перший погляд, весела і безтурботна пора року має свої нюанси. Особливо вони є актуальними для майбутніх мам. На жаль, авітаміноз ніхто не скасовував.

Існує стереотип, що авітаміноз є результатом незбалансованого харчування, але це не завжди так. Адже людина може мати: вроджені захворювання травної системи, порушення засвоєння ферментів і вітамінів. Є загальні ознаки, що вказують на недостатність тих чи інших вітамінів, і ми впевнені, що вам буде корисно це знати.

Звичайно, під час вагітності апатія, втома та зниження настрою є нормальним станом. Але якщо таке постійно, то це може свідчити про низький вміст вітаміну С. Також його дефіцит може проявлятися: кровоточивістю ясен, підвищеною чутливістю до інфекцій різного генезу, зниження імунітету, сухістю шкіри та волосся.

Вітамін С можна знайти у цитрусових. З цитрусовими корисними для вагітних також апельсини та лимони, адже вони, крім вітаміну С, містять вітамін Р, який покращує еластичність кровоносних судин. Якщо ж за зиму вони вам вже набридли, ви зможете їх знайти в заморожених ягодах — смородині, журавлинах або чорницях. Вони також добре зберігають корисні речовини. Крім того, багато вітаміну С містить зелену цибулю. Боротися з недостатністю цих вітамінів можна без будь-яких переживань, адже вони одні з небагатьох, передозування якими не викликають жодних небезпек.

Недостатність вітаміну D загрожує неправильним формуванням кісткової тканини у малюка, а також судомами у новонароджених. Для того, щоб попередити гіповітаміноз вітаміну D, достатньо періодично бувати на сонці, адже саме таким чином вітамін потрапляє в наш організм.

Для того, щоб поповнити запаси вітамінів групи Е, додавати См їжу паростки пшениці, кукурудзяну та оливкову олію, бобові, горіхи, які багаті на вітамін Е, калій, цинк, магній та мідь. Обов’язково у раціоні вагітної мають бути фолієва кислота та йод. Зі звичних нам продуктів багаті йодом: червоне м’ясо, яйця, молоко, овочі та фрукти.

Сурогатні мами, чекаємо на Ваші анкети та дзвінки з будь-якого куточка України.